ÖNEMLİ TARİHLER


  • 5 Şubat 2020 Erken Kayıt İçin Son Tarih
  • 24 Ocak 2020 Bildiri Son Gönderim Tarihi

KONGRE MOBİL UYGULAMASI


ANDROID

IOS

KONUŞMA ÖZETİ


Diş Hekimliğinde Güncel Adhezyon Yaklaşımları ve Materyalleri

Adhesive tekniklerin kullanımı günümüz diş hekimliğinde rutin hale gelmiştir. Adhesive restorasyonların uzun ömürlülüğü temel olarak restoratif materyaller ile diş yapısı arasındaki bağlantının klinik şartlarda en iyi şekilde oluşturulmasına bağlıdır. Sunumun amacı, dental adhesive sistemlerindeki en son gelişmeleri kritik olarak değerlendirmektir. Kullanılan bağlantı sistemlerinin kimyasal ve fiziksel özellikleri, farklı sistemlerin klinik yeterlilikleri ve bağlantı dayanıklıklıkları ve uygulama sonrası ortaya çıkabilecek dişte hassasiyet problemleri gözden geçirilecektir. Ayrıca, bağlantı yüzeyinin stabilitesini etkileyen mekanizmalar gözden geçirilecek, hibrit tabakanın bozulmasına sinerjik olarak katkıda bulunan farklı mekanizmalar gözden geçirilecektir.

Ayrıca yapıştırıcı restorasyonların bağlantı stabilitesi ve biyomekanik özellikleri açısından en yüksek klinik başarıyı elde etmek için klinik uygulamalar ve püf noktalarından bahsedilecektir.

Öğrenme hedefleri:

1. Adhesive materyaller ve aralarındaki farkların anlaşılması ve klinik uygulamaların özellikleri.
2. Adheisve restorasyonlarda zaman içinde istikrarlı bir bağ elde etmeyi amaçlayan standartlaştırılmış bir yaklaşım sağlamak.

Prof. Dr. Arzu Tezvergil Mutluay